náš tým

Bc. Romana Vochtová

ředitelka

Jmenuji se Romana. Prý jsem empatická, starostlivá a srdečná…tak mamka rozhodla, že ze mě bude zdravotní sestřička. Po VŠ jsem několik let pracovala ve Fakultní nemocnici Olomouc, která mi dala životní nadhled. Teď už mám 3 úžasné děti a práci, kde díky dětem zažívám každodenní malé zázraky.

Barbora Jolana Řezníčková

pedagog

Jmenuji se Barbora Jolana a pocházím z Olomouce. Už na základní škole mě bavilo pečovat o mladší děti, zejména o mou mladší ségru. Mým největším koníčkem je hudba, která mě provází celý život. Díky studiu a praxím v oblasti nejen speciální pedagogiky jsem pochopila, jak moc je důležité brát každé dítě jako jedinečnou bytost.

Mgr. Kateřina Gardiánová

pedagog

Jmenuji se Kateřina a od střední školy pracuji s lidmi, starám se, pečuji, učím (se). Nejprve jako zdravotní sestra a poté několik let jako učitelka v mateřské škole. Mám ráda přírodu, vše, co je s ní spojené a "malé i velké" lidi s dobrým srdcem. V Naší školce se starám o ty nejmenší človíčky s láskyplným a upřímným srdíčkem, kteří mi říkají: " Teto Káčo." :-)

Mgr. Pavla Poláková

pedagog

Jmenuji se Pavla a už několik let pracuji s dětmi předškolního věku nejen na školních praxích, letních táborech, ale také v rámci částečných úvazků v mateřských školách, které jsem měla při studiu speciální pedagogiky. Právě tady jsem se naučila brát každé dítě jako originál a přistupovat ke každému dle jeho individuálních potřeb. Na individuální potřeby a možnosti každého dítka dbám i v Naší školce, protože chci, aby si všechny děti odnesly na tato léta krásné vzpomínky, co nejvíc vědomostí a především praktických dovedností, které je budou v jejich životě posouvat kupředu.

Mgr. Lenka Nádvorníková

pedagog

Jmenuji se Leňa. Momentálně žiji v Olomouci. Mám vystudovaný obor Speciální pedagogika pro MŠ a magisterský obor Speciální pedagogika poradenství. Práce s dětmi mě neskutečně baví a naplňuje. Filosofie Naší školky mě ohromně zaujala - individuální přístup k dětem, respektování jejich osobnosti, rozvíjení praktických dovedností, díky které se odlišuje od jiných MŠ. Každý den se učím novým věcem od svých skvělých kolegyň, ale i od dětí. Jsem opravdu ráda, že můžu být součástí Naší školky.

Bc. Kateřina Kubíčková

pedagog

Jmenuji se Katka a pracovat s dětmi byl můj sen už základní školy, když jsem začala pracovat jako dobrovolník v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu a po studiu Speciální pedagogiky na VŠ jsem dostala nabídku učit v soukromé ZŠ pro nadané děti v Praze. Seznámila jsem se tady s matematikou podle prof. Hejného, která učí děti prožitkem, sdílením svých poznatků a velmi jsem se pro tuto metodu nadchla. Poté jsem se vrátila za manželem do Olomouce a stala jsem se mámou dvou dětí. Od září 2022 jsem nastoupila do Naší školky k předškolákům, které provázím na jejich cestě k samostatnosti a objevování světa kolem nás. Jednou týdně vedu výuku předMatematiky podle profesora Hejného. Je mi ctí, že mohu být součástí týmu Naší školky a každý den se těším, co prožijeme s našimi skvělými dětmi!

Mgr. Nikola Barnová

pedagog

Jmenuji se Nikola a odjakživa jsem věděla, že se chci věnovat práci s dětmi. Volba střední školy pro mě byla tedy jasná. Vystudovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika v Přerově. Mé další kroky vedly na Univerzitu Palackého, kde jsem studovala bakalářský obor Speciální pedagogika - Učitelství pro MŠ a následně navazující magisterský obor Speciální pedagogika - poradenství. Již při studiích jsem několik let vypomáhala jako osobní asistentka na příměstských táborech u dětí s poruchami autistického spektra, při kterých jsem se naučila trpělivosti a především jinému pohledu na výchovu i vzdělávání dětí. Tyto zkušenosti se snažím využívat při práci s dětmi v Naší školce a přistupuji ke každému s laskavostí a individuálním přístupem. Jsem ráda, že mám tu možnost pracovat v týmu tak mladých a inspirativních lidí.

Mgr. Jitka Pěchová

hlavní pedagog

Jmenuji se Jitka, vystudovala jsem učitelství pro 2. a 3. stupeň a pro předškolní výchovu, velkou část své profesní kariéry jsem pracovala s dospívajícími, práce mě velice bavila, ale postupně jsme si uvědomovala, že mám malý prostor k prosazování změn a nových alternativních směrů, kreativitě a svobodě myšlení. Začala jsem pracovat v soukromé školce s prvky Montessori pedagogiky, v níž jsem našla po období poznávání, hledání, vyhodnocování zkušeností základní odpověď na to , jakým způsobem se chci podílet na výchově a vzdělávání dítěte: nechci vytvářet z dítěte svou kopii, chci mu pomáhat v jeho cestě za samostatností, za radostí z objevování jedinečnosti i celistvosti světa i z objevování sebe samého, chci mu pomoci naučit se rozhodovat se a přijmout zodpovědnost za své rozhodnutí, znám hodnotu klidného přátelského prostředí…Dítě je pro mě jedinečná a inspirativní bytost.

Bc. Kristýna Zahatlanová

pedagog

Jmenuji se Kristýna a je mi 22 let. Třetím rokem studuji předškolní pedagogiku a pedagogiku pro 1. stupeň. Nepocházím z krásné Olomouce, ale z Karviné, kde jsem pracovala ve školce s nejmenšími dětmi. Rok jsem pracovala v Olomouci v optice, ale práce s dětmi mi chyběla, a tak jsem moc ráda, že mohu pracovat v Naší školce.

Marcela Syřenová

pomocný pracovník

Jmenuji se Marcela. Celý život pomáhám lidem – buď těm malým v jesličkách nebo těm starším v domovech pro seniory. Mám 6 vnoučat … vlastně už jich je díky Naší školce víc ?

Mgr. Nikola Filipiecová

pedagog

Jmenuji se Niki a pyšním se magisterským titulem ze speciální pedagogiky. V Olomouci žiji se svým mužem, dcerou Aničkou a pejskem Dastym. Mým snem je předat dětem ze sebe tolik, aby vzpomínka na mě byla vždy jen úsměvná. Jsem velmi ráda, že mohu být součástí úžasné mise Naší školky, která pomáhá dělat věci jinak, s láskou a respektem s ohledem na jinakost každého dítěte.

Mgr. Petra Alexová

pedagog

Jmenuji se Petra a jsem vystudovanou tlumočnicí a překladatelkou, ale hned po studiích jsem zjistila, že víc než k tlumočnickému pultíku mě to táhne k dětem. Již během studií jsem pracovala jako lektorka anglického jazyka a po absolvování vysoké školy jsem několik let působila v soukromé školce jako teta na plný úvazek a učitelka angličtiny. Své kurzy jsem vždy vedla hravou zážitkovou formou s důrazem a praktické využití nabytých znalostí v životě. Miluji dětskou spontánnost, čistou zvídavost a hravost. Díky tomu je pro mě Naše Školka místem, kam každé ráno chodím s úsměvem a těším se, co se od našich dětí naučím nového.

Mgr. Lucie Šlegrová

pedagog

Jmenuji se Lucie Šlegrová, je mi 23 let a dodělávám magisterské studium na Fakultě tělesné kultury v oboru Aplikované pohybové aktivity- poradenství ve speciální pedagogice. Před vysokou školou jsem studovala gymnázium v anglickém jazyce. Již několik let vedu tréninky a sportovní kroužky dětí. Pohyb je nedílnou součástí mého života a věřím, že i pohybem se dá učit. Dětem se snažím předávat zkušenosti/ znalosti hravou a hlavně zábavnou formou. Jsem nadšená filozofií Naší školky a velmi se těším na práci s dětmi, o které jsem vždy snila.

Iveta Miklíková

pomocný pracovník

Jmenuji se Iveta, ale pro děti jsem prostě jen Babi. Babi na plný úvazek jsem i v reálném životě. Mám dvě vnoučátka, které jsou mojí radostí. V Naší Školce se starám hlavně o to, aby měly děti plná bříška, aby jim nic nechybělo, ale když je potřeba pofoukám bolístku, pohladím, přečtu pohádku. Prostě to, co má správná babi umět…